Τιμή κατόπιν αιτήματος
Δείτε την τιμή| Κατασκευαστής | TOS |
|---|---|
| Μοντέλο | SN 71C |
| Έτος | |
| Τοποθεσία | Ολλανδία
|
| Κατηγορία | Τόρνοι - Τόρνοι βαρέως τύπου (>3001 mm) |
| Αναγνωριστικό προϊόντος | P251009699 |
| Γλώσσα |
| Μήκος μεταξύ των κέντρων | 4300 mm |
| Ø πάνω από το κρεβάτι | 720 mm |
| Ø πάνω από την εγκάρσια διαφάνεια | 430 mm |
| Διάμετρος στο κενό | 1000 mm |
| Διάτρηση ατράκτου | 78 mm |
| Ταχύτητα στροφής | 1000 rpm |
| Ισχύς κινητήρα ατράκτου | 7.5 kW |
| Ανακαινισμένο | όχι |
| Tailstock | όχι |
| Σταθερά | Ναί |
| ------------------- | |
| ώρες εργασίας | |
| ώρες υπό ρεύμα | |
| κατάσταση | Όπως-είναι, όπου-είναι |
| Σύμφωνα με τους τοπικούς κανόνες | --------- |
| κατάσταση | |
| Τελευταία ημερομηνία διαθεσιμότητας | 05/05/2026 |
Αυτός ο βαρέως τύπου τόρνος TOS SN 71C έχει σχεδιαστεί για κατεργασία μεγάλων τεμαχίων με κεντρική απόσταση 4300 mm, επιτρέποντας το τόρνευμα μακρών εξαρτημάτων. Προσφέρει μέγιστη διάμετρο πάνω από το κρεβάτι 720 mm, μέγιστη διάμετρο πάνω από τη διασταύρωση 430 mm και μέγιστη διάμετρο στο κενό 1000 mm, παρέχοντας ευελιξία για διάφορες λειτουργίες τόρνευσης. Η διάμετρος της οπής του άξονα είναι 78 mm, κατάλληλη για μεγάλες ράβδους. Ο κινητήρας του άξονα του τόρνου παρέχει ισχύ 7,5 kW, επιτρέποντας ανθεκτική απόδοση κατεργασίας με ταχύτητες τόρνευσης από 10 έως 112 σ.α.λ. και 90 έως 1000 σ.α.λ. σε 16 ρυθμίσεις ταχύτητας. Λειτουργεί με ηλεκτρική παροχή 380V, 50 Hz.
Το μηχάνημα διαθέτει βαριά κατασκευή με μακρύ κρεβάτι βαμμένο πράσινο, που υποδεικνύει βιομηχανική χρήση. Η κεφαλή είναι εξοπλισμένη με μοχλούς ελέγχου και ένα μπλε ηλεκτρικό κουτί, διευκολύνοντας τον έλεγχο λειτουργίας και φιλοξενώντας ηλεκτρικά εξαρτήματα. Στο μακρινό άκρο του κρεβατιού υπάρχει κουλουριασμένη ουρά που υποστηρίζει μακριά τεμάχια κατά τη διάρκεια της κατεργασίας. Το κάρο, που βρίσκεται στη μέση του κρεβατιού, διαθέτει χειροκίνητους τροχούς και υποδοχή εργαλείου για ακριβή τοποθέτηση και ρύθμιση εργαλείων.
Ο τόρνος φαίνεται να είναι μεταχειρισμένος αλλά σε καλή κατάσταση, δείχνοντας μερικά σημάδια φθοράς και βρωμιάς που είναι σύνηθες σε τυπική βιομηχανική χρήση. Αυτό το μηχάνημα είναι κατάλληλο για βαριές εργασίες τόρνευσης που απαιτούν σημαντική ικανότητα και ακρίβεια.
Η ακόλουθη περιγραφή έχει δημιουργηθεί με χρήση τεχνητής νοημοσύνης με βάση τις διαθέσιμες πληροφορίες προϊόντος. Παρέχεται μόνο για καθοδήγηση και ενδέχεται να μην αντικατοπτρίζει όλες τις προδιαγραφές ή τους όρους. Επικοινωνήστε μαζί μας εάν χρειάζεστε ακριβείς ή επιβεβαιωμένες λεπτομέρειες.
Απόσταση κέντρου (mm) 4300
Μέγιστη αιώρηση πάνω από το κρεβάτι (mm) 720
Μέγιστη ταλάντωση πάνω από εγκάρσια ολίσθηση (mm) 430
Μέγιστη ταλάντωση στο διάκενο (mm) 1000
Διάτρηση ατράκτου (mm) 78
Ε.Π.Μ. 10 - 112 / 90 - 1000 (16x)
kW 7,5
Volts 380V
Κύκλοι 50
ø σταθερής ηρεμίας (mm) 180 & 400
Λάβετε υπόψη ότι αυτή η περιγραφή μπορεί να έχει μεταφραστεί αυτόματα. Επικοινωνήστε μαζί μας για περισσότερες πληροφορίες. Οι πληροφορίες αυτής της αγγελίας είναι μόνο ενδεικτικές. Η Exapro συνιστά να ελέγξετε τις λεπτομέρειες με τον πωλητή πριν από την αγορά
| Τύπος πελάτη | Έμπορος μηχανημάτων |
| Ενεργός από τότε | 2016 |
| Προσφορές online | 162 |
| Τελευταία δραστηριότητα | 16/05/2026 |
Απόσταση κέντρου (mm) 4300
Μέγιστη αιώρηση πάνω από το κρεβάτι (mm) 720
Μέγιστη ταλάντωση πάνω από εγκάρσια ολίσθηση (mm) 430
Μέγιστη ταλάντωση στο διάκενο (mm) 1000
Διάτρηση ατράκτου (mm) 78
Ε.Π.Μ. 10 - 112 / 90 - 1000 (16x)
kW 7,5
Volts 380V
Κύκλοι 50
ø σταθερής ηρεμίας (mm) 180 & 400
Λάβετε υπόψη ότι αυτή η περιγραφή μπορεί να έχει μεταφραστεί αυτόματα. Επικοινωνήστε μαζί μας για περισσότερες πληροφορίες. Οι πληροφορίες αυτής της αγγελίας είναι μόνο ενδεικτικές. Η Exapro συνιστά να ελέγξετε τις λεπτομέρειες με τον πωλητή πριν από την αγορά
| Μήκος μεταξύ των κέντρων | 4300 mm |
| Ø πάνω από το κρεβάτι | 720 mm |
| Ø πάνω από την εγκάρσια διαφάνεια | 430 mm |
| Διάμετρος στο κενό | 1000 mm |
| Διάτρηση ατράκτου | 78 mm |
| Ταχύτητα στροφής | 1000 rpm |
| Ισχύς κινητήρα ατράκτου | 7.5 kW |
| Ανακαινισμένο | όχι |
| Tailstock | όχι |
| Σταθερά | Ναί |
| ------------------- | |
| ώρες εργασίας | |
| ώρες υπό ρεύμα | |
| κατάσταση | Όπως-είναι, όπου-είναι |
| Σύμφωνα με τους τοπικούς κανόνες | --------- |
| κατάσταση | |
| Τελευταία ημερομηνία διαθεσιμότητας | 05/05/2026 |
Αυτός ο βαρέως τύπου τόρνος TOS SN 71C έχει σχεδιαστεί για κατεργασία μεγάλων τεμαχίων με κεντρική απόσταση 4300 mm, επιτρέποντας το τόρνευμα μακρών εξαρτημάτων. Προσφέρει μέγιστη διάμετρο πάνω από το κρεβάτι 720 mm, μέγιστη διάμετρο πάνω από τη διασταύρωση 430 mm και μέγιστη διάμετρο στο κενό 1000 mm, παρέχοντας ευελιξία για διάφορες λειτουργίες τόρνευσης. Η διάμετρος της οπής του άξονα είναι 78 mm, κατάλληλη για μεγάλες ράβδους. Ο κινητήρας του άξονα του τόρνου παρέχει ισχύ 7,5 kW, επιτρέποντας ανθεκτική απόδοση κατεργασίας με ταχύτητες τόρνευσης από 10 έως 112 σ.α.λ. και 90 έως 1000 σ.α.λ. σε 16 ρυθμίσεις ταχύτητας. Λειτουργεί με ηλεκτρική παροχή 380V, 50 Hz.
Το μηχάνημα διαθέτει βαριά κατασκευή με μακρύ κρεβάτι βαμμένο πράσινο, που υποδεικνύει βιομηχανική χρήση. Η κεφαλή είναι εξοπλισμένη με μοχλούς ελέγχου και ένα μπλε ηλεκτρικό κουτί, διευκολύνοντας τον έλεγχο λειτουργίας και φιλοξενώντας ηλεκτρικά εξαρτήματα. Στο μακρινό άκρο του κρεβατιού υπάρχει κουλουριασμένη ουρά που υποστηρίζει μακριά τεμάχια κατά τη διάρκεια της κατεργασίας. Το κάρο, που βρίσκεται στη μέση του κρεβατιού, διαθέτει χειροκίνητους τροχούς και υποδοχή εργαλείου για ακριβή τοποθέτηση και ρύθμιση εργαλείων.
Ο τόρνος φαίνεται να είναι μεταχειρισμένος αλλά σε καλή κατάσταση, δείχνοντας μερικά σημάδια φθοράς και βρωμιάς που είναι σύνηθες σε τυπική βιομηχανική χρήση. Αυτό το μηχάνημα είναι κατάλληλο για βαριές εργασίες τόρνευσης που απαιτούν σημαντική ικανότητα και ακρίβεια.
Η ακόλουθη περιγραφή έχει δημιουργηθεί με χρήση τεχνητής νοημοσύνης με βάση τις διαθέσιμες πληροφορίες προϊόντος. Παρέχεται μόνο για καθοδήγηση και ενδέχεται να μην αντικατοπτρίζει όλες τις προδιαγραφές ή τους όρους. Επικοινωνήστε μαζί μας εάν χρειάζεστε ακριβείς ή επιβεβαιωμένες λεπτομέρειες.
| Τύπος πελάτη | Έμπορος μηχανημάτων |
| Ενεργός από τότε | 2016 |
| Προσφορές online | 162 |
| Τελευταία δραστηριότητα | 16/05/2026 |