80.115 €
Κάνω αντιπροσφορά| Κατασκευαστής | TOS |
|---|---|
| Μοντέλο | FSS 80 CNC A/A3 |
| Έτος | 1989 |
| Τοποθεσία | Τσεχική Δημοκρατία
|
| Κατηγορία | Φρεζάρισμα - Φρέζες CNC γενικής χρήσης |
| Αναγνωριστικό προϊόντος | P90715125 |
| Γλώσσα |
| Άξονας Χ | 3000 mm |
| Άξονας Υ | 800 mm |
| Άξονας Z | 850 mm |
| Τύπος CNC | TNC 426 Heidenhain |
| Μέγιστη. ταχύτητα ατράκτου | 2000 rpm |
| Μήκος τραπεζιού | 3000 mm |
| Πλάτος τραπεζιού | 800 mm |
| Μέγιστο φορτίο στο τραπέζι | 6500 kg |
| Κώνος ατράκτου | ISO 50 |
| Ισχύς κινητήρα ατράκτου | 22 kW |
| Ανακαινισμένο | Ναί |
| Έτος ανακαίνισης | 2022 |
| ------------------- | |
| Μήκος x πλάτος x ύψος | 76600,0 × 37400,0 × 27400,0 |
| Βάρος | 14000 kg |
| ώρες εργασίας | 1 ώρες |
| ώρες υπό ρεύμα | 1 ώρες |
| κατάσταση | κτισμένος εκ νέου |
| Σύμφωνα με τους τοπικούς κανόνες | --------- |
| κατάσταση | |
| Τελευταία ημερομηνία διαθεσιμότητας | 08/12/2025 |
Η παρούσα καταχώρηση αφορά ένα καθολικό φρέζα TOS FSS 80 CNC A/A3, κατασκευασμένο το 1989 και ανακαινισμένο το 2022. Διαθέτει σύστημα ελέγχου Heidenhain TNC 430 που προσφέρει ακριβή CNC λειτουργία. Η μηχανή είναι εξοπλισμένη με οριζόντια-κατακόρυφη (H-V) κεφαλή με δύο άξονες που περιστρέφεται αυτόματα, επιτρέποντας ευέλικτες δυνατότητες φρεζαρίσματος.
Το τραπέζι εργασίας έχει διαστάσεις 3000 mm μήκος και 800 mm πλάτος, με Τ-εσοχές για ασφαλή στήριξη των τεμαχίων. Μπορεί να υποστηρίξει μέγιστο βάρος 6500 kg. Η μηχανή προσφέρει σημαντικές διαδρομές εργασίας: 3050 mm κατά μήκος (άξονας X), 800 mm εγκάρσια (άξονας Y) και 850 mm κάθετα (άξονας Z). Ο κώνος του άξονα είναι ISO 50, και οι ταχύτητες του άξονα κυμαίνονται συνεχώς από 9 έως 2000 rpm, με κινητήρα αξόνων 22 kW.
Οι ταχύτητες τροφοδοσίας περιλαμβάνουν ταχύτητα εργασίας έως 3000 mm/min και ταχείες ταχύτητες τροφοδοσίας έως 8000 mm/min. Οι συνολικές διαστάσεις της μηχανής είναι περίπου 7660 mm μήκος, 3470 mm πλάτος και 2740 mm ύψος, με συνολικό βάρος 14.000 kg.
Η μηχανή διαθέτει πίνακα ελέγχου τοποθετημένο σε αρθρωτό βραχίονα στη δεξιά πλευρά, διευκολύνοντας τη φιλική προς τον χρήστη λειτουργία. Η κάθετη κεφαλή του άξονα είναι κεντραρισμένη πάνω από το τραπέζι εργασίας και προστατεύεται με μεταλλικό κάλυμμα τύπου ακορντεόν στον άξονα κατακόρυφης κίνησης. Ορατές υδραυλικές ή πνευματικές γραμμές και καλώδια είναι συνδεδεμένα με την κεφαλή του άξονα, και τα προστατευτικά μέτρα ασφαλείας και τα πάνελ επένδυσης είναι βαμμένα σε χρώμα teal.
Η μηχανή φαίνεται καθαρή και καλά διατηρημένη χωρίς ορατές ζημιές, σκουριά ή φθορά. Αυτή η στιβαρή καθολική φρέζα είναι κατάλληλη για μια ποικιλία εργασιών ακριβείας σε βιομηχανικά περιβάλλοντα.
Η ακόλουθη περιγραφή έχει δημιουργηθεί με χρήση τεχνητής νοημοσύνης με βάση τις διαθέσιμες πληροφορίες προϊόντος. Παρέχεται μόνο για καθοδήγηση και ενδέχεται να μην αντικατοπτρίζει όλες τις προδιαγραφές ή τους όρους. Επικοινωνήστε μαζί μας εάν χρειάζεστε ακριβείς ή επιβεβαιωμένες λεπτομέρειες.
Μηχανή μετά από μέση επισκευή που έγινε τον 12/2022, σύστημα Heidenhain TNC 430, πλήρης μηχανική και ηλεκτρική επισκευή, εκσυγχρονισμός
ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΙ ΜΗΧΑΝΗΣ
Κεφαλή H-V δύο αξόνων, αυτόματα περιστρεφόμενη
• Επιφάνεια σύσφιξης τραπεζιού 800x3000 mm
• Διαδρομή εργασίας άξονα Χ (διαμήκης) 3050 mm
• Εγκάρσια διαδρομή 800 χλστ
• Κάθετη διαδρομή εργασίας 850 (790) mm
• Κώνος ατράκτου ISO 50
• Εύρος περιστροφής άξονα 9 - 2000 rpm -1
• Θέση εργασίας. συνεχώς 1 - 3000 mm / min -1
• Ταχεία τροφοδοσία ………………… .8000 mm / min -1
• Κινητήρας ατράκτου 22 kW
• Διαστάσεις μηχανήματος 7660x3470x2740
• Συνολικό βάρος μηχανής 14000 kg
εικονογράφηση φωτογραφία
Λάβετε υπόψη ότι αυτή η περιγραφή μπορεί να έχει μεταφραστεί αυτόματα. Επικοινωνήστε μαζί μας για περισσότερες πληροφορίες. Οι πληροφορίες αυτής της αγγελίας είναι μόνο ενδεικτικές. Η Exapro συνιστά να ελέγξετε τις λεπτομέρειες με τον πωλητή πριν από την αγορά
Οι ακόλουθες ερωτήσεις και απαντήσεις δημιουργούνται με τη χρήση τεχνητής νοημοσύνης βάσει των διαθέσιμων πληροφοριών για το προϊόν. Παρέχονται μόνο για καθοδήγηση και ενδέχεται να μην αντικατοπτρίζουν όλες τις προδιαγραφές ή τις συνθήκες. Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας εάν χρειάζεστε ακριβείς ή επιβεβαιωμένες λεπτομέρειες.
| Τύπος πελάτη | Έμπορος μηχανημάτων |
| Ενεργός από τότε | 2019 |
| Προσφορές online | 5 |
| Τελευταία δραστηριότητα | 04/11/2025 |
Μηχανή μετά από μέση επισκευή που έγινε τον 12/2022, σύστημα Heidenhain TNC 430, πλήρης μηχανική και ηλεκτρική επισκευή, εκσυγχρονισμός
ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΙ ΜΗΧΑΝΗΣ
Κεφαλή H-V δύο αξόνων, αυτόματα περιστρεφόμενη
• Επιφάνεια σύσφιξης τραπεζιού 800x3000 mm
• Διαδρομή εργασίας άξονα Χ (διαμήκης) 3050 mm
• Εγκάρσια διαδρομή 800 χλστ
• Κάθετη διαδρομή εργασίας 850 (790) mm
• Κώνος ατράκτου ISO 50
• Εύρος περιστροφής άξονα 9 - 2000 rpm -1
• Θέση εργασίας. συνεχώς 1 - 3000 mm / min -1
• Ταχεία τροφοδοσία ………………… .8000 mm / min -1
• Κινητήρας ατράκτου 22 kW
• Διαστάσεις μηχανήματος 7660x3470x2740
• Συνολικό βάρος μηχανής 14000 kg
εικονογράφηση φωτογραφία
Λάβετε υπόψη ότι αυτή η περιγραφή μπορεί να έχει μεταφραστεί αυτόματα. Επικοινωνήστε μαζί μας για περισσότερες πληροφορίες. Οι πληροφορίες αυτής της αγγελίας είναι μόνο ενδεικτικές. Η Exapro συνιστά να ελέγξετε τις λεπτομέρειες με τον πωλητή πριν από την αγορά
Οι ακόλουθες ερωτήσεις και απαντήσεις δημιουργούνται με τη χρήση τεχνητής νοημοσύνης βάσει των διαθέσιμων πληροφοριών για το προϊόν. Παρέχονται μόνο για καθοδήγηση και ενδέχεται να μην αντικατοπτρίζουν όλες τις προδιαγραφές ή τις συνθήκες. Παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας εάν χρειάζεστε ακριβείς ή επιβεβαιωμένες λεπτομέρειες.
| Άξονας Χ | 3000 mm |
| Άξονας Υ | 800 mm |
| Άξονας Z | 850 mm |
| Τύπος CNC | TNC 426 Heidenhain |
| Μέγιστη. ταχύτητα ατράκτου | 2000 rpm |
| Μήκος τραπεζιού | 3000 mm |
| Πλάτος τραπεζιού | 800 mm |
| Μέγιστο φορτίο στο τραπέζι | 6500 kg |
| Κώνος ατράκτου | ISO 50 |
| Ισχύς κινητήρα ατράκτου | 22 kW |
| Ανακαινισμένο | Ναί |
| Έτος ανακαίνισης | 2022 |
| ------------------- | |
| Μήκος x πλάτος x ύψος | 76600,0 × 37400,0 × 27400,0 |
| Βάρος | 14000 kg |
| ώρες εργασίας | 1 ώρες |
| ώρες υπό ρεύμα | 1 ώρες |
| κατάσταση | κτισμένος εκ νέου |
| Σύμφωνα με τους τοπικούς κανόνες | --------- |
| κατάσταση | |
| Τελευταία ημερομηνία διαθεσιμότητας | 08/12/2025 |
Η παρούσα καταχώρηση αφορά ένα καθολικό φρέζα TOS FSS 80 CNC A/A3, κατασκευασμένο το 1989 και ανακαινισμένο το 2022. Διαθέτει σύστημα ελέγχου Heidenhain TNC 430 που προσφέρει ακριβή CNC λειτουργία. Η μηχανή είναι εξοπλισμένη με οριζόντια-κατακόρυφη (H-V) κεφαλή με δύο άξονες που περιστρέφεται αυτόματα, επιτρέποντας ευέλικτες δυνατότητες φρεζαρίσματος.
Το τραπέζι εργασίας έχει διαστάσεις 3000 mm μήκος και 800 mm πλάτος, με Τ-εσοχές για ασφαλή στήριξη των τεμαχίων. Μπορεί να υποστηρίξει μέγιστο βάρος 6500 kg. Η μηχανή προσφέρει σημαντικές διαδρομές εργασίας: 3050 mm κατά μήκος (άξονας X), 800 mm εγκάρσια (άξονας Y) και 850 mm κάθετα (άξονας Z). Ο κώνος του άξονα είναι ISO 50, και οι ταχύτητες του άξονα κυμαίνονται συνεχώς από 9 έως 2000 rpm, με κινητήρα αξόνων 22 kW.
Οι ταχύτητες τροφοδοσίας περιλαμβάνουν ταχύτητα εργασίας έως 3000 mm/min και ταχείες ταχύτητες τροφοδοσίας έως 8000 mm/min. Οι συνολικές διαστάσεις της μηχανής είναι περίπου 7660 mm μήκος, 3470 mm πλάτος και 2740 mm ύψος, με συνολικό βάρος 14.000 kg.
Η μηχανή διαθέτει πίνακα ελέγχου τοποθετημένο σε αρθρωτό βραχίονα στη δεξιά πλευρά, διευκολύνοντας τη φιλική προς τον χρήστη λειτουργία. Η κάθετη κεφαλή του άξονα είναι κεντραρισμένη πάνω από το τραπέζι εργασίας και προστατεύεται με μεταλλικό κάλυμμα τύπου ακορντεόν στον άξονα κατακόρυφης κίνησης. Ορατές υδραυλικές ή πνευματικές γραμμές και καλώδια είναι συνδεδεμένα με την κεφαλή του άξονα, και τα προστατευτικά μέτρα ασφαλείας και τα πάνελ επένδυσης είναι βαμμένα σε χρώμα teal.
Η μηχανή φαίνεται καθαρή και καλά διατηρημένη χωρίς ορατές ζημιές, σκουριά ή φθορά. Αυτή η στιβαρή καθολική φρέζα είναι κατάλληλη για μια ποικιλία εργασιών ακριβείας σε βιομηχανικά περιβάλλοντα.
Η ακόλουθη περιγραφή έχει δημιουργηθεί με χρήση τεχνητής νοημοσύνης με βάση τις διαθέσιμες πληροφορίες προϊόντος. Παρέχεται μόνο για καθοδήγηση και ενδέχεται να μην αντικατοπτρίζει όλες τις προδιαγραφές ή τους όρους. Επικοινωνήστε μαζί μας εάν χρειάζεστε ακριβείς ή επιβεβαιωμένες λεπτομέρειες.
| Τύπος πελάτη | Έμπορος μηχανημάτων |
| Ενεργός από τότε | 2019 |
| Προσφορές online | 5 |
| Τελευταία δραστηριότητα | 04/11/2025 |