71.000 €
Κάνω αντιπροσφοράΕπικοινωνήστε μαζί μας για να λάβετε μια προσφορά.
| Κατασκευαστής | ARBURG |
|---|---|
| Μοντέλο | Allrounder 570 A 2000-1300 |
| Έτος | 2010 |
| Τοποθεσία | Πορτογαλία
|
| Κατηγορία | Πρέσες έγχυσης |
| Αναγνωριστικό προϊόντος | P260109145 |
| Γλώσσα |
| Δύναμη σύσφιξης | 200 T |
| Διάμετρος βίδας | 60 mm |
| Διάστιχο ράβδων δεσίματος (H) | 570 mm |
| Διάστιχο ράβδων δεσίματος (V) | 570 mm |
| Όγκος βολής | 678 cm³ |
| Βάρος βολής | 620 g |
| Πίεση στο υλικό | 200 bar |
| Μήκος πλάκας | 795 mm |
| Πλάτος πλάκας | 795 mm |
| Διμεταλλική βίδα | Ναί |
| Εξοπλισμένο με ρομπότ | Ναί |
| Διασύνδεση ρομπότ | Euromap 67 |
| Αριθμός πυρήνων | 2 |
| Αριθμός ζωνών θέρμανσης | 9 |
| Άνοιγμα του Τύπου | 450 mm |
| Μέγεθος καλουπιού | 795 x 795 - Mould mounting platens (w x h) |
| ------------------- | |
| Μήκος x πλάτος x ύψος | 6719,0 × 1780,0 × 2261,0 |
| Βάρος | 10850 kg |
| ώρες εργασίας | 28807 ώρες |
| ώρες υπό ρεύμα | 30807 ώρες |
| κατάσταση | Όπως-είναι, όπου-είναι |
| Σύμφωνα με τους τοπικούς κανόνες | Ναί |
| κατάσταση | |
| Φύλλο δεδομένων | Arburg Allrounder 570 A 2000-1300 |
| Τελευταία ημερομηνία διαθεσιμότητας | 18/03/2026 |
Αυτό το μηχάνημα έγχυσης ARBURG Allrounder 570 A 2000-1300 είναι ένα υβριδικό μοντέλο που συνδυάζει υδραυλική έγχυση υποβοηθούμενη από δύο κατακόρυφες δεξαμενές συσσωρευτών πίεσης με ηλεκτρικά εξαρτήματα για άλλες λειτουργίες. Διαθέτει δύναμη σύσφιξης 2000 τόνων και διάμετρο κοχλία 60 mm, σχεδιασμένο για λειτουργίες καλουπώματος μεγάλης χωρητικότητας. Το μηχάνημα περιλαμβάνει δύο τράβηγμα πυρήνων και εννέα ζώνες θέρμανσης στη μύτη, επιτρέποντας ακριβή έλεγχο της θερμοκρασίας κατά τη διάρκεια της διαδικασίας καλουπώματος.
Οι διαστάσεις της πλάκας του μηχανήματος είναι 795 mm x 795 mm, με διάκενο ζυγών στήριξης 570 mm οριζόντια και κατακόρυφα. Προσφέρει όγκο έγχυσης 678 cm³ και βάρος εγχύματος περίπου 620 γραμμάρια, εφαρμόζοντας πίεση 200 bar στο υλικό. Το άνοιγμα της πρέσας είναι 450 mm, παρέχοντας άφθονο χώρο για την εγκατάσταση του καλουπιού και την εκτόξευση του τεμαχίου.
Εξοπλισμένο με βιομεταλλικό κοχλία, αυτό το μοντέλο υποστηρίζει ανθεκτικότητα και συνεπή απόδοση. Το μηχάνημα συνοδεύεται από ρομπότ Wemo 8-5 HS, το οποίο εμφανίζεται συνδεδεμένο αλλά δεν περιλαμβάνεται στην τιμή πώλησης. Ο πίνακας ελέγχου βρίσκεται στη δεξιά πλευρά, με οθόνη και κουμπιά για τη διαχείριση της λειτουργίας. Επίσης, στη δεξιά πλευρά είναι προσαρτημένη χοάνη τροφοδοσίας πρώτης ύλης.
Το μηχάνημα έχει διαστάσεις μήκος 6719 mm, πλάτος 1780 mm και ύψος 2261 mm, με βάρος 10.850 kg. Λειτουργεί με τροφοδοσία τριφασικού ρεύματος 400V με συνολική συνδεδεμένη ισχύ 153 kW. Η μονάδα φαίνεται καθαρή και καλά συντηρημένη σε βιομηχανικό περιβάλλον, χωρίς ορατές διαρροές ή ζημιές στους σωλήνες και στις βαλβίδες στην πίσω πλευρά. Η μονάδα έγχυσης και τα υδραυλικά εξαρτήματα είναι καλά ενσωματωμένα, με τη μονάδα υδραυλικού ή ψύξης με ετικέτα WEMO να είναι προσαρτημένη στη βάση του μηχανήματος.
Παράχθηκε το 2010 στη Γερμανία, αυτό το μοντέλο περιλαμβάνει δύο πυρήνες και έχει σχεδιαστεί για αποδοτικές εφαρμογές έγχυσης μεγάλης κλίμακας. Υπάρχει ετικέτα βαθμονόμησης με ημερομηνία 2011, που υποδεικνύει προηγούμενη συντήρηση ή επαλήθευση. Συνολικά, αυτό το ARBURG Allrounder 570 A 2000-1300 είναι μια στιβαρή και ακριβής μηχανή κατάλληλη για απαιτητικές βιομηχανικές εργασίες καλουπώματος.
Η ακόλουθη περιγραφή έχει δημιουργηθεί με χρήση τεχνητής νοημοσύνης με βάση τις διαθέσιμες πληροφορίες προϊόντος. Παρέχεται μόνο για καθοδήγηση και ενδέχεται να μην αντικατοπτρίζει όλες τις προδιαγραφές ή τους όρους. Επικοινωνήστε μαζί μας εάν χρειάζεστε ακριβείς ή επιβεβαιωμένες λεπτομέρειες.
Αυτή η μηχανή χύτευσης με έγχυση είναι υβριδική: διαθέτει υδραυλική έγχυση με τη βοήθεια δύο συσσωρευτών και η αντίθλιψη του ακροφυσίου είναι επίσης υδραυλική. Όλα τα άλλα είναι ηλεκτρικά. Διαθέτει δύο εξολκείς πυρήνα και εννέα ζώνες θερμού ακροφυσίου. Είναι εξοπλισμένη με ρομπότ Wemo 8-5 HS, το οποίο δεν περιλαμβάνεται στην τιμή. Συνημμένο αρχείο με όλες τις επιλογές/ειδικές λειτουργίες που διαθέτει η μηχανή.
Λάβετε υπόψη ότι αυτή η περιγραφή μπορεί να έχει μεταφραστεί αυτόματα. Επικοινωνήστε μαζί μας για περισσότερες πληροφορίες. Οι πληροφορίες αυτής της αγγελίας είναι μόνο ενδεικτικές. Η Exapro συνιστά να ελέγξετε τις λεπτομέρειες με τον πωλητή πριν από την αγορά
| Τύπος πελάτη | Εργοστάσιο – μικρή και μεσαία επιχείρηση |
| Ενεργός από τότε | 2026 |
| Προσφορές online | 1 |
| Τελευταία δραστηριότητα | 19/02/2026 |
Αυτή η μηχανή χύτευσης με έγχυση είναι υβριδική: διαθέτει υδραυλική έγχυση με τη βοήθεια δύο συσσωρευτών και η αντίθλιψη του ακροφυσίου είναι επίσης υδραυλική. Όλα τα άλλα είναι ηλεκτρικά. Διαθέτει δύο εξολκείς πυρήνα και εννέα ζώνες θερμού ακροφυσίου. Είναι εξοπλισμένη με ρομπότ Wemo 8-5 HS, το οποίο δεν περιλαμβάνεται στην τιμή. Συνημμένο αρχείο με όλες τις επιλογές/ειδικές λειτουργίες που διαθέτει η μηχανή.
Λάβετε υπόψη ότι αυτή η περιγραφή μπορεί να έχει μεταφραστεί αυτόματα. Επικοινωνήστε μαζί μας για περισσότερες πληροφορίες. Οι πληροφορίες αυτής της αγγελίας είναι μόνο ενδεικτικές. Η Exapro συνιστά να ελέγξετε τις λεπτομέρειες με τον πωλητή πριν από την αγορά
| Δύναμη σύσφιξης | 200 T |
| Διάμετρος βίδας | 60 mm |
| Διάστιχο ράβδων δεσίματος (H) | 570 mm |
| Διάστιχο ράβδων δεσίματος (V) | 570 mm |
| Όγκος βολής | 678 cm³ |
| Βάρος βολής | 620 g |
| Πίεση στο υλικό | 200 bar |
| Μήκος πλάκας | 795 mm |
| Πλάτος πλάκας | 795 mm |
| Διμεταλλική βίδα | Ναί |
| Εξοπλισμένο με ρομπότ | Ναί |
| Διασύνδεση ρομπότ | Euromap 67 |
| Αριθμός πυρήνων | 2 |
| Αριθμός ζωνών θέρμανσης | 9 |
| Άνοιγμα του Τύπου | 450 mm |
| Μέγεθος καλουπιού | 795 x 795 - Mould mounting platens (w x h) |
| ------------------- | |
| Μήκος x πλάτος x ύψος | 6719,0 × 1780,0 × 2261,0 |
| Βάρος | 10850 kg |
| ώρες εργασίας | 28807 ώρες |
| ώρες υπό ρεύμα | 30807 ώρες |
| κατάσταση | Όπως-είναι, όπου-είναι |
| Σύμφωνα με τους τοπικούς κανόνες | Ναί |
| κατάσταση | |
| Φύλλο δεδομένων | Arburg Allrounder 570 A 2000-1300 |
| Τελευταία ημερομηνία διαθεσιμότητας | 18/03/2026 |
Αυτό το μηχάνημα έγχυσης ARBURG Allrounder 570 A 2000-1300 είναι ένα υβριδικό μοντέλο που συνδυάζει υδραυλική έγχυση υποβοηθούμενη από δύο κατακόρυφες δεξαμενές συσσωρευτών πίεσης με ηλεκτρικά εξαρτήματα για άλλες λειτουργίες. Διαθέτει δύναμη σύσφιξης 2000 τόνων και διάμετρο κοχλία 60 mm, σχεδιασμένο για λειτουργίες καλουπώματος μεγάλης χωρητικότητας. Το μηχάνημα περιλαμβάνει δύο τράβηγμα πυρήνων και εννέα ζώνες θέρμανσης στη μύτη, επιτρέποντας ακριβή έλεγχο της θερμοκρασίας κατά τη διάρκεια της διαδικασίας καλουπώματος.
Οι διαστάσεις της πλάκας του μηχανήματος είναι 795 mm x 795 mm, με διάκενο ζυγών στήριξης 570 mm οριζόντια και κατακόρυφα. Προσφέρει όγκο έγχυσης 678 cm³ και βάρος εγχύματος περίπου 620 γραμμάρια, εφαρμόζοντας πίεση 200 bar στο υλικό. Το άνοιγμα της πρέσας είναι 450 mm, παρέχοντας άφθονο χώρο για την εγκατάσταση του καλουπιού και την εκτόξευση του τεμαχίου.
Εξοπλισμένο με βιομεταλλικό κοχλία, αυτό το μοντέλο υποστηρίζει ανθεκτικότητα και συνεπή απόδοση. Το μηχάνημα συνοδεύεται από ρομπότ Wemo 8-5 HS, το οποίο εμφανίζεται συνδεδεμένο αλλά δεν περιλαμβάνεται στην τιμή πώλησης. Ο πίνακας ελέγχου βρίσκεται στη δεξιά πλευρά, με οθόνη και κουμπιά για τη διαχείριση της λειτουργίας. Επίσης, στη δεξιά πλευρά είναι προσαρτημένη χοάνη τροφοδοσίας πρώτης ύλης.
Το μηχάνημα έχει διαστάσεις μήκος 6719 mm, πλάτος 1780 mm και ύψος 2261 mm, με βάρος 10.850 kg. Λειτουργεί με τροφοδοσία τριφασικού ρεύματος 400V με συνολική συνδεδεμένη ισχύ 153 kW. Η μονάδα φαίνεται καθαρή και καλά συντηρημένη σε βιομηχανικό περιβάλλον, χωρίς ορατές διαρροές ή ζημιές στους σωλήνες και στις βαλβίδες στην πίσω πλευρά. Η μονάδα έγχυσης και τα υδραυλικά εξαρτήματα είναι καλά ενσωματωμένα, με τη μονάδα υδραυλικού ή ψύξης με ετικέτα WEMO να είναι προσαρτημένη στη βάση του μηχανήματος.
Παράχθηκε το 2010 στη Γερμανία, αυτό το μοντέλο περιλαμβάνει δύο πυρήνες και έχει σχεδιαστεί για αποδοτικές εφαρμογές έγχυσης μεγάλης κλίμακας. Υπάρχει ετικέτα βαθμονόμησης με ημερομηνία 2011, που υποδεικνύει προηγούμενη συντήρηση ή επαλήθευση. Συνολικά, αυτό το ARBURG Allrounder 570 A 2000-1300 είναι μια στιβαρή και ακριβής μηχανή κατάλληλη για απαιτητικές βιομηχανικές εργασίες καλουπώματος.
Η ακόλουθη περιγραφή έχει δημιουργηθεί με χρήση τεχνητής νοημοσύνης με βάση τις διαθέσιμες πληροφορίες προϊόντος. Παρέχεται μόνο για καθοδήγηση και ενδέχεται να μην αντικατοπτρίζει όλες τις προδιαγραφές ή τους όρους. Επικοινωνήστε μαζί μας εάν χρειάζεστε ακριβείς ή επιβεβαιωμένες λεπτομέρειες.
| Τύπος πελάτη | Εργοστάσιο – μικρή και μεσαία επιχείρηση |
| Ενεργός από τότε | 2026 |
| Προσφορές online | 1 |
| Τελευταία δραστηριότητα | 19/02/2026 |