Τιμή κατόπιν αιτήματος
Δείτε την τιμήΕπικοινωνήστε μαζί μας για να λάβετε μια προσφορά.
| Κατασκευαστής | Amada |
|---|---|
| Μοντέλο | LC 1212 |
| Έτος | 2001 |
| Τοποθεσία | Πολωνία
|
| Κατηγορία | Κοπή - Μηχανές κοπής λέιζερ |
| Αναγνωριστικό προϊόντος | P211221014 |
| Γλώσσα |
| Μεταλλικό μήκος | 1250 mm |
| Εξουσία | 2000 W |
| Μεταλλικό πλάτος | 1250 mm |
| Τύπος | CO₂ |
| Δυνατότητα κοπής σωλήνων | όχι |
| Μέγιστο πάχος | 10 mm |
| CNC | Ναί |
| Τύπος CNC | |
| Ταξίδι Χ | 1270 mm |
| Ταξίδι Υ | 1270 mm |
| Ταξίδι Ζ | 300 mm |
| Μέγιστο βάρος του τεμαχίου εργασίας | 210 kg |
| ------------------- | |
| Μήκος x πλάτος x ύψος | 3500,0 × 2200,0 × 1700,0 |
| Βάρος | 6000 kg |
| ώρες εργασίας | 13132 ώρες |
| ώρες υπό ρεύμα | 61340 ώρες |
| κατάσταση | Καλός |
| Σύμφωνα με τους τοπικούς κανόνες | --------- |
| κατάσταση | |
| Φύλλο δεδομένων | Amada LC 1212 A2 |
| Τελευταία ημερομηνία διαθεσιμότητας | 27/02/2026 |
Αυτή η καταχώρηση παρουσιάζει μια μηχανή κοπής με λέιζερ Amada LC 1212 CO₂, κατασκευασμένη το 2001. Είναι εξοπλισμένη με πηγή λέιζερ ισχύος 2.000 W κατάλληλη για ακριβείς εφαρμογές κοπής. Η μηχανή διαθέτει εύρος εργασίας 1250 χλστ. επί 1250 χλστ., ικανή να φιλοξενήσει μεταλλικά φύλλα έως αυτές τις διαστάσεις. Το μέγιστο πάχος κοπής για μαύρο χάλυβα είναι 10 χλστ., ενώ για ανοξείδωτο χάλυβα μπορεί να κοπεί έως 6 χλστ. και για αλουμίνιο έως 4 χλστ. Το εύρος κίνησης στον άξονα Ζ είναι 300 χλστ., επιτρέποντας κάθετες ρυθμίσεις κατά την κοπή.
Οι συνολικές διαστάσεις της μηχανής είναι 3500 χλστ. μήκος, 2200 χλστ. πλάτος και 1700 χλστ. ύψος, με συνολικό βάρος περίπου 6000 κιλά. Η επιφάνεια κοπής είναι μια επίπεδη μεταλλική περιοχή εργασίας με πολλαπλές οπές σχεδιασμένες για ασφαλή τοποθέτηση υλικών κατά τη λειτουργία.
Η ασφάλεια διασφαλίζεται με πολλαπλές κίτρινες προειδοποιητικές ετικέτες που σχετίζονται με τη λειτουργία του λέιζερ και τη χρήση προστατευτικών γυαλιών, εξασφαλίζοντας την ευαισθητοποίηση του χειριστή για τους κινδύνους του λέιζερ. Επιπλέον, η μονάδα περιλαμβάνει ένα κόκκινο αξεσουάρ τοποθετημένο πίσω από την κύρια μηχανή, που φαίνεται να είναι μονάδα ψύξης ή παροχής ρεύματος εξοπλισμένη με ανεμιστήρα εμπρός για τη στήριξη της σταθερότητας λειτουργίας.
Αυτή η μηχανή κοπής με λέιζερ είναι κατάλληλη για βιομηχανικές εφαρμογές που απαιτούν ακριβή κοπή διαφόρων τύπων μετάλλων εντός των καθορισμένων ορίων πάχους. Η στιβαρή κατασκευή της και η πλήρης σήμανση ασφαλείας την καθιστούν αξιόπιστη επιλογή για επαγγελματικά εργαστήρια και παραγωγικά περιβάλλοντα.
Η ακόλουθη περιγραφή έχει δημιουργηθεί με χρήση τεχνητής νοημοσύνης με βάση τις διαθέσιμες πληροφορίες προϊόντος. Παρέχεται μόνο για καθοδήγηση και ενδέχεται να μην αντικατοπτρίζει όλες τις προδιαγραφές ή τους όρους. Επικοινωνήστε μαζί μας εάν χρειάζεστε ακριβείς ή επιβεβαιωμένες λεπτομέρειες.
-ισχύς: 2kW
-Τύπος λέιζερ: CO2
-Εύρος εργασίας: CO2: 2,5 μ.
- Εύρος του άξονα Ζ: 300 mm
-Μέγιστο πάχος κοπής μαύρου χάλυβα: 10 mm
-Μέγιστο πάχος κοπής ανοξείδωτου χάλυβα: 6 mm
-Μέγιστο πάχος κοπής αλουμινίου: 4 mm
- ώρες κοπής: 13132 H
Λάβετε υπόψη ότι αυτή η περιγραφή μπορεί να έχει μεταφραστεί αυτόματα. Επικοινωνήστε μαζί μας για περισσότερες πληροφορίες. Οι πληροφορίες αυτής της αγγελίας είναι μόνο ενδεικτικές. Η Exapro συνιστά να ελέγξετε τις λεπτομέρειες με τον πωλητή πριν από την αγορά
| Τύπος πελάτη | Εργοστάσιο – μικρή και μεσαία επιχείρηση |
| Ενεργός από τότε | 2021 |
| Προσφορές online | 5 |
| Τελευταία δραστηριότητα | 08/05/2026 |
-ισχύς: 2kW
-Τύπος λέιζερ: CO2
-Εύρος εργασίας: CO2: 2,5 μ.
- Εύρος του άξονα Ζ: 300 mm
-Μέγιστο πάχος κοπής μαύρου χάλυβα: 10 mm
-Μέγιστο πάχος κοπής ανοξείδωτου χάλυβα: 6 mm
-Μέγιστο πάχος κοπής αλουμινίου: 4 mm
- ώρες κοπής: 13132 H
Λάβετε υπόψη ότι αυτή η περιγραφή μπορεί να έχει μεταφραστεί αυτόματα. Επικοινωνήστε μαζί μας για περισσότερες πληροφορίες. Οι πληροφορίες αυτής της αγγελίας είναι μόνο ενδεικτικές. Η Exapro συνιστά να ελέγξετε τις λεπτομέρειες με τον πωλητή πριν από την αγορά
| Μεταλλικό μήκος | 1250 mm |
| Εξουσία | 2000 W |
| Μεταλλικό πλάτος | 1250 mm |
| Τύπος | CO₂ |
| Δυνατότητα κοπής σωλήνων | όχι |
| Μέγιστο πάχος | 10 mm |
| CNC | Ναί |
| Τύπος CNC | |
| Ταξίδι Χ | 1270 mm |
| Ταξίδι Υ | 1270 mm |
| Ταξίδι Ζ | 300 mm |
| Μέγιστο βάρος του τεμαχίου εργασίας | 210 kg |
| ------------------- | |
| Μήκος x πλάτος x ύψος | 3500,0 × 2200,0 × 1700,0 |
| Βάρος | 6000 kg |
| ώρες εργασίας | 13132 ώρες |
| ώρες υπό ρεύμα | 61340 ώρες |
| κατάσταση | Καλός |
| Σύμφωνα με τους τοπικούς κανόνες | --------- |
| κατάσταση | |
| Φύλλο δεδομένων | Amada LC 1212 A2 |
| Τελευταία ημερομηνία διαθεσιμότητας | 27/02/2026 |
Αυτή η καταχώρηση παρουσιάζει μια μηχανή κοπής με λέιζερ Amada LC 1212 CO₂, κατασκευασμένη το 2001. Είναι εξοπλισμένη με πηγή λέιζερ ισχύος 2.000 W κατάλληλη για ακριβείς εφαρμογές κοπής. Η μηχανή διαθέτει εύρος εργασίας 1250 χλστ. επί 1250 χλστ., ικανή να φιλοξενήσει μεταλλικά φύλλα έως αυτές τις διαστάσεις. Το μέγιστο πάχος κοπής για μαύρο χάλυβα είναι 10 χλστ., ενώ για ανοξείδωτο χάλυβα μπορεί να κοπεί έως 6 χλστ. και για αλουμίνιο έως 4 χλστ. Το εύρος κίνησης στον άξονα Ζ είναι 300 χλστ., επιτρέποντας κάθετες ρυθμίσεις κατά την κοπή.
Οι συνολικές διαστάσεις της μηχανής είναι 3500 χλστ. μήκος, 2200 χλστ. πλάτος και 1700 χλστ. ύψος, με συνολικό βάρος περίπου 6000 κιλά. Η επιφάνεια κοπής είναι μια επίπεδη μεταλλική περιοχή εργασίας με πολλαπλές οπές σχεδιασμένες για ασφαλή τοποθέτηση υλικών κατά τη λειτουργία.
Η ασφάλεια διασφαλίζεται με πολλαπλές κίτρινες προειδοποιητικές ετικέτες που σχετίζονται με τη λειτουργία του λέιζερ και τη χρήση προστατευτικών γυαλιών, εξασφαλίζοντας την ευαισθητοποίηση του χειριστή για τους κινδύνους του λέιζερ. Επιπλέον, η μονάδα περιλαμβάνει ένα κόκκινο αξεσουάρ τοποθετημένο πίσω από την κύρια μηχανή, που φαίνεται να είναι μονάδα ψύξης ή παροχής ρεύματος εξοπλισμένη με ανεμιστήρα εμπρός για τη στήριξη της σταθερότητας λειτουργίας.
Αυτή η μηχανή κοπής με λέιζερ είναι κατάλληλη για βιομηχανικές εφαρμογές που απαιτούν ακριβή κοπή διαφόρων τύπων μετάλλων εντός των καθορισμένων ορίων πάχους. Η στιβαρή κατασκευή της και η πλήρης σήμανση ασφαλείας την καθιστούν αξιόπιστη επιλογή για επαγγελματικά εργαστήρια και παραγωγικά περιβάλλοντα.
Η ακόλουθη περιγραφή έχει δημιουργηθεί με χρήση τεχνητής νοημοσύνης με βάση τις διαθέσιμες πληροφορίες προϊόντος. Παρέχεται μόνο για καθοδήγηση και ενδέχεται να μην αντικατοπτρίζει όλες τις προδιαγραφές ή τους όρους. Επικοινωνήστε μαζί μας εάν χρειάζεστε ακριβείς ή επιβεβαιωμένες λεπτομέρειες.
| Τύπος πελάτη | Εργοστάσιο – μικρή και μεσαία επιχείρηση |
| Ενεργός από τότε | 2021 |
| Προσφορές online | 5 |
| Τελευταία δραστηριότητα | 08/05/2026 |