Τιμή κατόπιν αιτήματος
Κάνω αντιπροσφορά| Κατασκευαστής | Trumpf |
|---|---|
| Μοντέλο | TruLaser 3040 |
| Έτος | 2007 |
| Τοποθεσία | Γερμανία
|
| Κατηγορία | Κοπή - Μηχανές κοπής λέιζερ |
| Αναγνωριστικό προϊόντος | P220603058 |
| Γλώσσα |
| Μεταλλικό μήκος | 4000 mm |
| Εξουσία | 3200 W |
| Μεταλλικό πλάτος | 2000 mm |
| Τύπος | CO₂ |
| Δυνατότητα κοπής σωλήνων | όχι |
| Μέγιστο πάχος | 20 mm |
| CNC | όχι |
| Τύπος CNC | |
| Ταξίδι Χ | 4000 mm |
| Ταξίδι Υ | 2000 mm |
| Ταξίδι Ζ | 115 mm |
| Μέγιστο βάρος του τεμαχίου εργασίας | 1250 kg |
| ------------------- | |
| Μήκος x πλάτος x ύψος | 11600,0 × 5300,0 × 2200,0 |
| Βάρος | 16000 kg |
| ώρες εργασίας | |
| ώρες υπό ρεύμα | |
| κατάσταση | Καλός |
| Σύμφωνα με τους τοπικούς κανόνες | --------- |
| κατάσταση | |
| Φύλλο δεδομένων | Trumpf TruLaser 3040 |
| Τελευταία ημερομηνία διαθεσιμότητας | 11/05/2026 |
Ώρες λειτουργίας λέιζερ σε 50921 ώ
Ώρες λειτουργίας δέσμης σε 21717 ώ
Ισχύς λέιζερ 3200 βατ
Περιοχή εργασίας λειτουργίας λέιζερ 4000 x 2000 x 115 mm
Μέγιστο μαλακό ατσάλι 20mm
Μέγιστο ανοξείδωτο ατσάλι 12 mm
Μέγιστο αλουμίνιο 8mm
Μήκος 11600mm
Πλάτος 5300mm
Ύψος 2200mm
Βάρος μηχανής 16000 kg
Συνολική τιμή σύνδεσης 73 kVA
τυπικός εξοπλισμός
- Κλειστό πλαίσιο μηχανής με ενσωματωμένη μονάδα λέιζερ
- Μονάδα λέιζερ: CO2 λέιζερ TLF 3200 turbo, μονάδα ψύξης, λειτουργία ημερολογίου
- Αυτόματος αλλαγέας παλετών με επιμηκέστερη ταινία μεταφοράς για μικρά μέρη/απόβλητα
- Κινητήρες: συντηρήσιμα τριφασικά σερβοκινητήρια
- Συσκευή γρήγορης αλλαγής κεφαλής κοπής
- Κεφαλή κοπής λέιζερ με φακό 3.75 / 7.5"
- Ελεγκτής ύψους χωρητικότητας DIAS III
- Ρύθμιση πίεσης προγραμματιζόμενου αερίου κοπής
- Αυτόματη προσαρμογή θέσης εστίασης AutoLas Plus
- Έλεγχος ισχύος λέιζερ
- Διοδικός λέιζερ θέσης
- HI-LAS κοπή υψηλής πίεσης
- Γρήγορη επεξεργασία με SprintLas
- ContourLas για τη δημιουργία μικρών οπών
- Αισθητήρες πλάσματος PMS
- Αυτόματος εντοπισμός εξωτερικής άκρης λαμαρίνας
- Προγραμματιζόμενοι κύκλοι ισχύος
- Microweld
- Συσκευή ψεκασμού λαδιού για ασφαλή επεξεργασία χοντρής λαμαρίνας
- Αυτόματος διακόπτης
- Φωτισμός εργαστηρίου
- Ενσωματωμένη συλλογή δεδομένων μηχανής MDE
Έλεγχος Sinumerik 840D:
- Ανοικτός έλεγχος βασισμένος σε PC
- εύκολη χρήση
- Βοήθεια online
- Διαγνωστικές λειτουργίες
- Ημερολόγιο συντήρησης
- Τεχνολογικά δεδομένα
- Τηλεϋπηρεσία
- Μονάδα δισκέτας 3.5"
- Οθόνη TFT χρώματος
- Διάταξη σύνδεσης δικτύου BNC/RJ45
Προγραμματισμός:
Εργαστηριακός προγραμματισμός ToPs 100 lite
Ασφάλεια:
- Πολλαπλά φωτοκύτταρα δέσμης
- Ατσάλινος οδηγός πλήρως ενσωματωμένος και αεριζόμενος
- Σύστημα επιτήρησης
- Πολλαπλές θάλαμοι αναρρόφησης και συμπαγής απορροφητής σκόνης
- Προστατευτική καμπίνα
Λάβετε υπόψη ότι αυτή η περιγραφή μπορεί να έχει μεταφραστεί αυτόματα. Επικοινωνήστε μαζί μας για περισσότερες πληροφορίες. Οι πληροφορίες αυτής της αγγελίας είναι μόνο ενδεικτικές. Η Exapro συνιστά να ελέγξετε τις λεπτομέρειες με τον πωλητή πριν από την αγορά
| Τύπος πελάτη | Έμπορος μηχανημάτων |
| Ενεργός από τότε | 2019 |
| Προσφορές online | 10 |
| Τελευταία δραστηριότητα | 28/04/2026 |
Ώρες λειτουργίας λέιζερ σε 50921 ώ
Ώρες λειτουργίας δέσμης σε 21717 ώ
Ισχύς λέιζερ 3200 βατ
Περιοχή εργασίας λειτουργίας λέιζερ 4000 x 2000 x 115 mm
Μέγιστο μαλακό ατσάλι 20mm
Μέγιστο ανοξείδωτο ατσάλι 12 mm
Μέγιστο αλουμίνιο 8mm
Μήκος 11600mm
Πλάτος 5300mm
Ύψος 2200mm
Βάρος μηχανής 16000 kg
Συνολική τιμή σύνδεσης 73 kVA
τυπικός εξοπλισμός
- Κλειστό πλαίσιο μηχανής με ενσωματωμένη μονάδα λέιζερ
- Μονάδα λέιζερ: CO2 λέιζερ TLF 3200 turbo, μονάδα ψύξης, λειτουργία ημερολογίου
- Αυτόματος αλλαγέας παλετών με επιμηκέστερη ταινία μεταφοράς για μικρά μέρη/απόβλητα
- Κινητήρες: συντηρήσιμα τριφασικά σερβοκινητήρια
- Συσκευή γρήγορης αλλαγής κεφαλής κοπής
- Κεφαλή κοπής λέιζερ με φακό 3.75 / 7.5"
- Ελεγκτής ύψους χωρητικότητας DIAS III
- Ρύθμιση πίεσης προγραμματιζόμενου αερίου κοπής
- Αυτόματη προσαρμογή θέσης εστίασης AutoLas Plus
- Έλεγχος ισχύος λέιζερ
- Διοδικός λέιζερ θέσης
- HI-LAS κοπή υψηλής πίεσης
- Γρήγορη επεξεργασία με SprintLas
- ContourLas για τη δημιουργία μικρών οπών
- Αισθητήρες πλάσματος PMS
- Αυτόματος εντοπισμός εξωτερικής άκρης λαμαρίνας
- Προγραμματιζόμενοι κύκλοι ισχύος
- Microweld
- Συσκευή ψεκασμού λαδιού για ασφαλή επεξεργασία χοντρής λαμαρίνας
- Αυτόματος διακόπτης
- Φωτισμός εργαστηρίου
- Ενσωματωμένη συλλογή δεδομένων μηχανής MDE
Έλεγχος Sinumerik 840D:
- Ανοικτός έλεγχος βασισμένος σε PC
- εύκολη χρήση
- Βοήθεια online
- Διαγνωστικές λειτουργίες
- Ημερολόγιο συντήρησης
- Τεχνολογικά δεδομένα
- Τηλεϋπηρεσία
- Μονάδα δισκέτας 3.5"
- Οθόνη TFT χρώματος
- Διάταξη σύνδεσης δικτύου BNC/RJ45
Προγραμματισμός:
Εργαστηριακός προγραμματισμός ToPs 100 lite
Ασφάλεια:
- Πολλαπλά φωτοκύτταρα δέσμης
- Ατσάλινος οδηγός πλήρως ενσωματωμένος και αεριζόμενος
- Σύστημα επιτήρησης
- Πολλαπλές θάλαμοι αναρρόφησης και συμπαγής απορροφητής σκόνης
- Προστατευτική καμπίνα
Λάβετε υπόψη ότι αυτή η περιγραφή μπορεί να έχει μεταφραστεί αυτόματα. Επικοινωνήστε μαζί μας για περισσότερες πληροφορίες. Οι πληροφορίες αυτής της αγγελίας είναι μόνο ενδεικτικές. Η Exapro συνιστά να ελέγξετε τις λεπτομέρειες με τον πωλητή πριν από την αγορά
| Μεταλλικό μήκος | 4000 mm |
| Εξουσία | 3200 W |
| Μεταλλικό πλάτος | 2000 mm |
| Τύπος | CO₂ |
| Δυνατότητα κοπής σωλήνων | όχι |
| Μέγιστο πάχος | 20 mm |
| CNC | όχι |
| Τύπος CNC | |
| Ταξίδι Χ | 4000 mm |
| Ταξίδι Υ | 2000 mm |
| Ταξίδι Ζ | 115 mm |
| Μέγιστο βάρος του τεμαχίου εργασίας | 1250 kg |
| ------------------- | |
| Μήκος x πλάτος x ύψος | 11600,0 × 5300,0 × 2200,0 |
| Βάρος | 16000 kg |
| ώρες εργασίας | |
| ώρες υπό ρεύμα | |
| κατάσταση | Καλός |
| Σύμφωνα με τους τοπικούς κανόνες | --------- |
| κατάσταση | |
| Φύλλο δεδομένων | Trumpf TruLaser 3040 |
| Τελευταία ημερομηνία διαθεσιμότητας | 11/05/2026 |
| Τύπος πελάτη | Έμπορος μηχανημάτων |
| Ενεργός από τότε | 2019 |
| Προσφορές online | 10 |
| Τελευταία δραστηριότητα | 28/04/2026 |