Τιμή κατόπιν αιτήματος
Δείτε την τιμήΕπικοινωνήστε μαζί μας για να λάβετε μια προσφορά.
| Κατασκευαστής | Amada |
|---|---|
| Μοντέλο | LCV 3015 B2 |
| Έτος | 1998 |
| Τοποθεσία | Ιταλία
|
| Κατηγορία | Κοπή - Μηχανές κοπής λέιζερ |
| Αναγνωριστικό προϊόντος | P230125042 |
| Γλώσσα |
| Μεταλλικό μήκος | 1500 mm |
| Εξουσία | 3000 W |
| Μεταλλικό πλάτος | 3000 mm |
| Τύπος | CO₂ |
| Δυνατότητα κοπής σωλήνων | όχι |
| Μέγιστο πάχος | 20 mm |
| CNC | όχι |
| Τύπος CNC | FANUC |
| Ταξίδι Χ | 1500 mm |
| Ταξίδι Υ | 3000 mm |
| ------------------- | |
| ώρες εργασίας | |
| ώρες υπό ρεύμα | |
| κατάσταση | σε λειτουργική κατάσταση |
| Σύμφωνα με τους τοπικούς κανόνες | Ναί |
| κατάσταση | ορατός |
| Τελευταία ημερομηνία διαθεσιμότητας | 05/10/2025 |
Αυτή η αγγελία αφορά μια μηχανή κοπής με λέιζερ Amada LCV 3015 B2 CO₂, κατασκευασμένη το 1998. Διαθέτει ισχύ λέιζερ 3000 W με μέγιστο πάχος κοπής 20 mm για σίδηρο, 12 mm για ανοξείδωτο χάλυβα και 6 mm για αλουμίνιο. Η μηχανή έχει περιοχή εργασίας με διαστάσεις διαδρομής 1500 mm στον άξονα X και 3000 mm στον άξονα Y, καταλαμβάνοντας μεταλλικά φύλλα έως 1500 mm επί 3000 mm.
Το κεφάλι κοπής του λέιζερ είναι ετικεταρισμένο ως LASMAC LCV-3015B II από την Amada και η μηχανή είναι εξοπλισμένη με επίπεδη βάση κοπής που υποστηρίζεται από ράγες για ακριβή κίνηση των φύλλων. Περιλαμβάνεται τραπέζι φόρτωσης φύλλων με πολλούς πείρους για ακριβή τοποθέτηση των μεταλλικών φύλλων. Επιπλέον, υπάρχει μια κόκκινη και μαύρη ράφι αποθήκευσης μεταλλικών φύλλων με αριθμημένα ράφια από το 1 μέχρι το 10, διευκολύνοντας την οργανωμένη αποθήκευση υλικών.
Ο έλεγχος γίνεται μέσω ενός ελεγκτή CNC Fanuc Series 16-L που διαθέτει οθόνη που εμφανίζει συντεταγμένες και δεδομένα προγράμματος. Ο πίνακας ελέγχου περιλαμβάνει οθόνη αφής, πολλαπλά κουμπιά, διακόπτες και κουμπί έκτακτης διακοπής με κλειδιά για ασφάλεια. Η μηχανή απαιτεί παροχή ισχύος 54 kVA και έχει βάρος περίπου 10,8 μετρικούς τόνους.
Το λέιζερ λειτουργεί με μίγμα αερίων CO₂/N₂/He και έχει μέγιστη αόρατη ισχύ λέιζερ 4000 W, διάρκεια παλμού 100 μs CW και μήκος κύματος 10,6 μm. Οι προδιαγραφές του ορατού λέιζερ περιλαμβάνουν κατηγορία 3A, ισχύ μικρότερη από 5 mW και μήκος κύματος μεταξύ 0,6-0,7 μm.
Παρακαλούμε σημειώστε ότι η μηχανή παρουσιάζει ορατά σημάδια φθοράς, όπως γρατζουνιές, βρωμιά και σκόνη στις μεταλλικές επιφάνειες, που υποδεικνύουν προηγούμενη χρήση. Οι ενδεχόμενοι αγοραστές θα πρέπει να λάβουν υπόψη αυτή την κατάσταση κατά την αξιολόγηση της μηχανής.
Η ακόλουθη περιγραφή έχει δημιουργηθεί με χρήση τεχνητής νοημοσύνης με βάση τις διαθέσιμες πληροφορίες προϊόντος. Παρέχεται μόνο για καθοδήγηση και ενδέχεται να μην αντικατοπτρίζει όλες τις προδιαγραφές ή τους όρους. Επικοινωνήστε μαζί μας εάν χρειάζεστε ακριβείς ή επιβεβαιωμένες λεπτομέρειες.
Μεταχειρισμένο μηχάνημα κοπής λέιζερ Amada LCV 3015 B2
Σίδερο έως 20 mm
Ανοξείδωτος χάλυβας έως 12 mm
Αλουμίνιο έως 6 mm
Λάβετε υπόψη ότι αυτή η περιγραφή μπορεί να έχει μεταφραστεί αυτόματα. Επικοινωνήστε μαζί μας για περισσότερες πληροφορίες. Οι πληροφορίες αυτής της αγγελίας είναι μόνο ενδεικτικές. Η Exapro συνιστά να ελέγξετε τις λεπτομέρειες με τον πωλητή πριν από την αγορά
| Τύπος πελάτη | Εργοστάσιο – μικρή και μεσαία επιχείρηση |
| Ενεργός από τότε | 2023 |
| Προσφορές online | 1 |
| Τελευταία δραστηριότητα | 22/04/2023 |
Μεταχειρισμένο μηχάνημα κοπής λέιζερ Amada LCV 3015 B2
Σίδερο έως 20 mm
Ανοξείδωτος χάλυβας έως 12 mm
Αλουμίνιο έως 6 mm
Λάβετε υπόψη ότι αυτή η περιγραφή μπορεί να έχει μεταφραστεί αυτόματα. Επικοινωνήστε μαζί μας για περισσότερες πληροφορίες. Οι πληροφορίες αυτής της αγγελίας είναι μόνο ενδεικτικές. Η Exapro συνιστά να ελέγξετε τις λεπτομέρειες με τον πωλητή πριν από την αγορά
| Μεταλλικό μήκος | 1500 mm |
| Εξουσία | 3000 W |
| Μεταλλικό πλάτος | 3000 mm |
| Τύπος | CO₂ |
| Δυνατότητα κοπής σωλήνων | όχι |
| Μέγιστο πάχος | 20 mm |
| CNC | όχι |
| Τύπος CNC | FANUC |
| Ταξίδι Χ | 1500 mm |
| Ταξίδι Υ | 3000 mm |
| ------------------- | |
| ώρες εργασίας | |
| ώρες υπό ρεύμα | |
| κατάσταση | σε λειτουργική κατάσταση |
| Σύμφωνα με τους τοπικούς κανόνες | Ναί |
| κατάσταση | ορατός |
| Τελευταία ημερομηνία διαθεσιμότητας | 05/10/2025 |
Αυτή η αγγελία αφορά μια μηχανή κοπής με λέιζερ Amada LCV 3015 B2 CO₂, κατασκευασμένη το 1998. Διαθέτει ισχύ λέιζερ 3000 W με μέγιστο πάχος κοπής 20 mm για σίδηρο, 12 mm για ανοξείδωτο χάλυβα και 6 mm για αλουμίνιο. Η μηχανή έχει περιοχή εργασίας με διαστάσεις διαδρομής 1500 mm στον άξονα X και 3000 mm στον άξονα Y, καταλαμβάνοντας μεταλλικά φύλλα έως 1500 mm επί 3000 mm.
Το κεφάλι κοπής του λέιζερ είναι ετικεταρισμένο ως LASMAC LCV-3015B II από την Amada και η μηχανή είναι εξοπλισμένη με επίπεδη βάση κοπής που υποστηρίζεται από ράγες για ακριβή κίνηση των φύλλων. Περιλαμβάνεται τραπέζι φόρτωσης φύλλων με πολλούς πείρους για ακριβή τοποθέτηση των μεταλλικών φύλλων. Επιπλέον, υπάρχει μια κόκκινη και μαύρη ράφι αποθήκευσης μεταλλικών φύλλων με αριθμημένα ράφια από το 1 μέχρι το 10, διευκολύνοντας την οργανωμένη αποθήκευση υλικών.
Ο έλεγχος γίνεται μέσω ενός ελεγκτή CNC Fanuc Series 16-L που διαθέτει οθόνη που εμφανίζει συντεταγμένες και δεδομένα προγράμματος. Ο πίνακας ελέγχου περιλαμβάνει οθόνη αφής, πολλαπλά κουμπιά, διακόπτες και κουμπί έκτακτης διακοπής με κλειδιά για ασφάλεια. Η μηχανή απαιτεί παροχή ισχύος 54 kVA και έχει βάρος περίπου 10,8 μετρικούς τόνους.
Το λέιζερ λειτουργεί με μίγμα αερίων CO₂/N₂/He και έχει μέγιστη αόρατη ισχύ λέιζερ 4000 W, διάρκεια παλμού 100 μs CW και μήκος κύματος 10,6 μm. Οι προδιαγραφές του ορατού λέιζερ περιλαμβάνουν κατηγορία 3A, ισχύ μικρότερη από 5 mW και μήκος κύματος μεταξύ 0,6-0,7 μm.
Παρακαλούμε σημειώστε ότι η μηχανή παρουσιάζει ορατά σημάδια φθοράς, όπως γρατζουνιές, βρωμιά και σκόνη στις μεταλλικές επιφάνειες, που υποδεικνύουν προηγούμενη χρήση. Οι ενδεχόμενοι αγοραστές θα πρέπει να λάβουν υπόψη αυτή την κατάσταση κατά την αξιολόγηση της μηχανής.
Η ακόλουθη περιγραφή έχει δημιουργηθεί με χρήση τεχνητής νοημοσύνης με βάση τις διαθέσιμες πληροφορίες προϊόντος. Παρέχεται μόνο για καθοδήγηση και ενδέχεται να μην αντικατοπτρίζει όλες τις προδιαγραφές ή τους όρους. Επικοινωνήστε μαζί μας εάν χρειάζεστε ακριβείς ή επιβεβαιωμένες λεπτομέρειες.
| Τύπος πελάτη | Εργοστάσιο – μικρή και μεσαία επιχείρηση |
| Ενεργός από τότε | 2023 |
| Προσφορές online | 1 |
| Τελευταία δραστηριότητα | 22/04/2023 |