56.500 €
Κάνω αντιπροσφορά| Κατασκευαστής | Amada |
|---|---|
| Μοντέλο | LC2415 Alpha 111 |
| Έτος | 2006 |
| Τοποθεσία | Ηνωμένο Βασίλειο
|
| Κατηγορία | Κοπή - Μηχανές κοπής λέιζερ |
| Αναγνωριστικό προϊόντος | P220111037 |
| Γλώσσα |
| Μεταλλικό μήκος | 5040 mm |
| Εξουσία | 4000 W |
| Μεταλλικό πλάτος | 1550 mm |
| Τύπος | CO₂ |
| Δυνατότητα κοπής σωλήνων | όχι |
| Μέγιστο πάχος | 10 mm |
| CNC | Ναί |
| Τύπος CNC | Fanuc FS - 160i - L |
| Ταξίδι Χ | 2550 mm |
| Ταξίδι Υ | 1550 mm |
| Ταξίδι Ζ | 300 mm |
| Μέγιστο βάρος του τεμαχίου εργασίας | 330 kg |
| ------------------- | |
| Βάρος | 6400 kg |
| ώρες εργασίας | |
| ώρες υπό ρεύμα | |
| κατάσταση | Καλός |
| Σύμφωνα με τους τοπικούς κανόνες | --------- |
| κατάσταση | |
| Τελευταία ημερομηνία διαθεσιμότητας | 08/05/2026 |
Τίτλος προσφοράς: LC2415 Alpha 111 Laser Cutting Machine: Amada LC2415 Alpha 111
Κατασκευαστής: Amada
LC2415 Alpha 111
Έτος κατασκευής: 2006
Τεχνική κατάσταση: Τεχνική κατάσταση: Τεχνική κατάσταση: Καλή
Διαστάσεις:
- 5700 mm
- Ύψος μηχανήματος: 2275 mm
- Βάρος μηχανήματος: 6400 kg
Μέγιστο μέγεθος φύλλου (συμπεριλαμβανομένης 1 επανατοποθέτησης): 5040 x 1550 mm
Μέγιστο εγγυημένο πάχος υλικού:
- Χάλυβας: 10 mm Mild Steel (ήπιος χάλυβας)
- 8 mm Ανοξείδωτο (με κοπή οξυγόνου)
- 7 mm Ανοξείδωτο (καθαρή κοπή)
- 6 mm Αλουμίνιο (A5052)
Μέγιστο βάρος υλικού: 330 kg
Μέθοδος τραβέρσας:
- X: Εγκάρσια κίνηση φύλλου
- Άξονας Υ: Κεφαλή τραβέρσας
- Απόσταση κίνησης άξονα Ζ: 2520 x 1550 x 300 mm
Μέγιστη ταχύτητα τροφοδοσίας:
- 80 m/min (άξονας X & Y)
- 60 m/min (άξονας Ζ)
Ταχύτητα κοπής με λέιζερ: 0 ~ 20 m/min
Επαναληψιμότητα τοποθέτησης: +/- 0,005 mm
Κίνηση αξόνων (X, Y & Z): Αξονική κίνηση: Αξονική κίνηση (X, Y & Z): ΑΣ: Σερβοκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος
Αλεξίπτωτο εργασίας: 1550 x 550 mm
Βοηθητικό αέριο: 3 θύρες, αυτόματος έλεγχος
Απαιτούμενη ηλεκτρική ισχύς (συμπεριλαμβανομένου του ταλαντωτή): 50Hz: 65 KVA 400V /- 10% 50Hz
Απαιτούμενος αέρας (μόνο για το μηχάνημα): 6,0 Kgf/cm² 850 l/min
Τυπικός εξοπλισμός:
- Σύστημα κυλίνδρων κατά των γρατζουνιών
- Αισθητήρας άξονα Ζ (HS-98)
- Αυτόματη εστίαση NC
- Συμμόρφωση CE
Προδιαγραφές λέιζερ:
- Λέιζερ: Μοντέλο: Fanuc AF 4000E
- Τύπος: CO2 λέιζερ γρήγορης αξονικής ροής
- Ονομαστική ισχύς: 4000 W
- Μείγμα αερίου λέιζερ: Ν2=5:40:55 /-2% το καθένα
- Πίεση αερίου λέιζερ: 1,75 /-0,25 Kgf/cm² (στο ρυθμιστή)
- Κατανάλωση αερίου λέιζερ: 20 l/ώρα
Προδιαγραφές NC:
- Μοντέλο: Fanuc FS - 160i - L
- Οθόνη: 9" Έγχρωμη οθόνη LCD
- Διασύνδεση δεδομένων: RS232C
Προδιαγραφές ψύκτη:
- Μοντέλο: S2/120 ή ισοδύναμο
- Τύπος: Τύπος: Αερόψυκτος, επιδαπέδιος
- Απαιτούμενη ισχύς: 400V 3 φάσεων ουδέτερη γη
- Κατανάλωση ισχύος: 29,1 KVA
- Διαστάσεις: 1750(L) x 800(W) x 1750(H) mm
- Βάρος: 700 kg
Προδιαγραφές συλλογής σκόνης:
- Μοντέλο: Torit DFPRo 4 ή ισοδύναμο
- Χωρητικότητα: 1800 m³/hr @ 20°C
- Παροχή ρεύματος: 50Hz
- Βάρος: 730 kg
- Διαστάσεις: 1390(Π) x 1500(Μ) x 2295(Υ) mm
Αυτή η μηχανή κοπής λέιζερ Amada LC2415 Alpha 111 είναι μια αξιόπιστη και αποτελεσματική λύση για ακριβή κοπή μετάλλων, κατάλληλη για διάφορες βιομηχανίες, όπως η αυτοκινητοβιομηχανία, η αεροδιαστημική και η μεταλλοτεχνία.
Λάβετε υπόψη ότι αυτή η περιγραφή μπορεί να έχει μεταφραστεί αυτόματα. Επικοινωνήστε μαζί μας για περισσότερες πληροφορίες. Οι πληροφορίες αυτής της αγγελίας είναι μόνο ενδεικτικές. Η Exapro συνιστά να ελέγξετε τις λεπτομέρειες με τον πωλητή πριν από την αγορά
| Τύπος πελάτη | Έμπορος μηχανημάτων |
| Ενεργός από τότε | 2015 |
| Προσφορές online | 32 |
| Τελευταία δραστηριότητα | 12/05/2026 |
Τίτλος προσφοράς: LC2415 Alpha 111 Laser Cutting Machine: Amada LC2415 Alpha 111
Κατασκευαστής: Amada
LC2415 Alpha 111
Έτος κατασκευής: 2006
Τεχνική κατάσταση: Τεχνική κατάσταση: Τεχνική κατάσταση: Καλή
Διαστάσεις:
- 5700 mm
- Ύψος μηχανήματος: 2275 mm
- Βάρος μηχανήματος: 6400 kg
Μέγιστο μέγεθος φύλλου (συμπεριλαμβανομένης 1 επανατοποθέτησης): 5040 x 1550 mm
Μέγιστο εγγυημένο πάχος υλικού:
- Χάλυβας: 10 mm Mild Steel (ήπιος χάλυβας)
- 8 mm Ανοξείδωτο (με κοπή οξυγόνου)
- 7 mm Ανοξείδωτο (καθαρή κοπή)
- 6 mm Αλουμίνιο (A5052)
Μέγιστο βάρος υλικού: 330 kg
Μέθοδος τραβέρσας:
- X: Εγκάρσια κίνηση φύλλου
- Άξονας Υ: Κεφαλή τραβέρσας
- Απόσταση κίνησης άξονα Ζ: 2520 x 1550 x 300 mm
Μέγιστη ταχύτητα τροφοδοσίας:
- 80 m/min (άξονας X & Y)
- 60 m/min (άξονας Ζ)
Ταχύτητα κοπής με λέιζερ: 0 ~ 20 m/min
Επαναληψιμότητα τοποθέτησης: +/- 0,005 mm
Κίνηση αξόνων (X, Y & Z): Αξονική κίνηση: Αξονική κίνηση (X, Y & Z): ΑΣ: Σερβοκινητήρας εναλλασσόμενου ρεύματος
Αλεξίπτωτο εργασίας: 1550 x 550 mm
Βοηθητικό αέριο: 3 θύρες, αυτόματος έλεγχος
Απαιτούμενη ηλεκτρική ισχύς (συμπεριλαμβανομένου του ταλαντωτή): 50Hz: 65 KVA 400V /- 10% 50Hz
Απαιτούμενος αέρας (μόνο για το μηχάνημα): 6,0 Kgf/cm² 850 l/min
Τυπικός εξοπλισμός:
- Σύστημα κυλίνδρων κατά των γρατζουνιών
- Αισθητήρας άξονα Ζ (HS-98)
- Αυτόματη εστίαση NC
- Συμμόρφωση CE
Προδιαγραφές λέιζερ:
- Λέιζερ: Μοντέλο: Fanuc AF 4000E
- Τύπος: CO2 λέιζερ γρήγορης αξονικής ροής
- Ονομαστική ισχύς: 4000 W
- Μείγμα αερίου λέιζερ: Ν2=5:40:55 /-2% το καθένα
- Πίεση αερίου λέιζερ: 1,75 /-0,25 Kgf/cm² (στο ρυθμιστή)
- Κατανάλωση αερίου λέιζερ: 20 l/ώρα
Προδιαγραφές NC:
- Μοντέλο: Fanuc FS - 160i - L
- Οθόνη: 9" Έγχρωμη οθόνη LCD
- Διασύνδεση δεδομένων: RS232C
Προδιαγραφές ψύκτη:
- Μοντέλο: S2/120 ή ισοδύναμο
- Τύπος: Τύπος: Αερόψυκτος, επιδαπέδιος
- Απαιτούμενη ισχύς: 400V 3 φάσεων ουδέτερη γη
- Κατανάλωση ισχύος: 29,1 KVA
- Διαστάσεις: 1750(L) x 800(W) x 1750(H) mm
- Βάρος: 700 kg
Προδιαγραφές συλλογής σκόνης:
- Μοντέλο: Torit DFPRo 4 ή ισοδύναμο
- Χωρητικότητα: 1800 m³/hr @ 20°C
- Παροχή ρεύματος: 50Hz
- Βάρος: 730 kg
- Διαστάσεις: 1390(Π) x 1500(Μ) x 2295(Υ) mm
Αυτή η μηχανή κοπής λέιζερ Amada LC2415 Alpha 111 είναι μια αξιόπιστη και αποτελεσματική λύση για ακριβή κοπή μετάλλων, κατάλληλη για διάφορες βιομηχανίες, όπως η αυτοκινητοβιομηχανία, η αεροδιαστημική και η μεταλλοτεχνία.
Λάβετε υπόψη ότι αυτή η περιγραφή μπορεί να έχει μεταφραστεί αυτόματα. Επικοινωνήστε μαζί μας για περισσότερες πληροφορίες. Οι πληροφορίες αυτής της αγγελίας είναι μόνο ενδεικτικές. Η Exapro συνιστά να ελέγξετε τις λεπτομέρειες με τον πωλητή πριν από την αγορά
| Μεταλλικό μήκος | 5040 mm |
| Εξουσία | 4000 W |
| Μεταλλικό πλάτος | 1550 mm |
| Τύπος | CO₂ |
| Δυνατότητα κοπής σωλήνων | όχι |
| Μέγιστο πάχος | 10 mm |
| CNC | Ναί |
| Τύπος CNC | Fanuc FS - 160i - L |
| Ταξίδι Χ | 2550 mm |
| Ταξίδι Υ | 1550 mm |
| Ταξίδι Ζ | 300 mm |
| Μέγιστο βάρος του τεμαχίου εργασίας | 330 kg |
| ------------------- | |
| Βάρος | 6400 kg |
| ώρες εργασίας | |
| ώρες υπό ρεύμα | |
| κατάσταση | Καλός |
| Σύμφωνα με τους τοπικούς κανόνες | --------- |
| κατάσταση | |
| Τελευταία ημερομηνία διαθεσιμότητας | 08/05/2026 |
| Τύπος πελάτη | Έμπορος μηχανημάτων |
| Ενεργός από τότε | 2015 |
| Προσφορές online | 32 |
| Τελευταία δραστηριότητα | 12/05/2026 |